Bez kategorii

I Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej

31.05.2015 r. w Sanktuarium Matki Pięknej Miłości, z inicjatywy ks. Kustosza Wojciecha Szlachty odbył się I Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej. Wykonawcami były dzieci oraz młodzież z dekanatu solińskiego, w sumie dziesięć zespołów i solistów. Była to dobra okazja, aby na zakończenie maryjnego miesiąca oddać cześć Matce Pięknej Miłości poprzez śpiew. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zapraszając na następny rok.

15. Rocznica Koronacji

W minioną niedzielę w naszym sanktuarium obchodziliśmy 15. rocznicę koronacji ikony Matki Pięknej Miłości i ustanowienia Jej sanktuarium oraz 65. rocznicę przybycia tejże ikony do Polańczyka, z oddalonej o 20 km Łopienki. Uroczystościom przewodniczył J.E. Ks. bp Jan Niemiec, który w płomiennej  homilii przybliżył wiernym istotę koronacji i jej znaczenie. Na zakończenie uroczystej liturgii, którą uświetnili swoją obecnością księża z dekanatu solińskiego, kustosz sanktuarium, ks. prał. Wojciech Szlachta dokonał aktu zawierzenie Matce Pięknej Miłości.

 

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2014

W minionym tygodniu na terenie naszej parafii gościliśmy młodych ewangelizatorów ze szkoły Nowej ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej, którzy dzielili się świadectwem, głosząc Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie. Dziękujemy im za zaangażowanie w posługę słowa i entuzjazm wiary. Życzymy mocy Ducha Świętego i wielu dobrych owoców.

 

 

Uroczystość Królowej Polski – 3. Maja 2014

Uroczystość Królowej Polski to dla naszej parafii dzień tym bardziej wyjątkowy, ponieważ związany jest z odpustem parafialnym. W tym roku dodatkowo o godz. 10.00 odbyło się poświęcenie figury św. Jana Pawła II, która została ufundowana przez Urząd Gminy Solina z okazji kanonizacji naszego Rodaka. Figura papieża została zainstalowana przy kaplicy sanatoryjnej. Poświęcenia dokonał ks. Prał. Wojciech Szlachta, proboszcz naszej parafii. Następnie Uroczysta suma odpustowa odbyła się w sanktuarium matki Pięknej Miłości. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Dariusz Chałubiński, wikariusz z parafii Bóbrka. W uroczystości wzięły także udział delegacje służb mundurowych i poczty sztandarowe, uświetniając swoją obecnością całą ceremonię.

Turniej ministrantów w piłce halowej

Ministranci naszej parafii, którzy wcześniej wygrali na szczeblu dekanalnym, zajęli I miejsce w turnieju piłki nożnej halowej w Archiprezbiteracie Bieszczadzkim i awansowali do finału diecezjalnego. Finał odbędzie się w następną sobotę 29 marca w Błażowej. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie opłatkowe

12 stycznia 2014 w sali remizy strażackiej w Polańczyku odbył się opłatek parafialny, w którym uczestniczyło około 80 osób. Spotkanie zostało poprzedzone Mszą św. z udziałem sanockiego zespołu Soul. Przy śpiewie kolęd animowanych przez zespół, składając sobie życzenia, mogliśmy w miłej, świątecznej atmosferze spędzić niedzielny wieczór. Słowa wdzięczności kierujemy wobec Pań zajmujących się stroną kulinarną. Wszystko było smakowite i nikomu nie zabrakło.

11 listopada 2013

W 95. rocznicę odzyskania niepodległości, w naszym sanktuarium po raz pierwszy odbyły się gminne uroczystości upamiętniające ten, jakże ważny dla wszystkich Polaków dzień. Świętowanie rozpoczęło się od zbiórki pocztów sztandarowych przy remizie strażackiej, po czym nastąpił ich przemarsz do świątyni. Licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli następnie we Mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej pod przewodnictwem kustosza sanktuarium, ks. Prał. Wojciecha Szlachty. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Adam Chrząszcz, proboszcz parafii Wołkowyja. Druga część uroczystości odbyła się przy świetlicy wiejskiej. Rozpoczęło ją wciągnięcie flagi państwowej przy śpiewie hymnu, po czym przedstawiciele Rady Gminy wypuścili białe gołębie pokoju. Następnie przeszliśmy do sali na kilkunastominutową nadzwyczajną sesję Rady Gminy, podczas której ciekawy referat nt. działań wojennych prowadzonych na naszym terenie w okresie odzyskiwania niepodległości, wygłosił pan Stanisław Matuszewski. Ostatnią częścią spotkania była akademia patriotyczna, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Myczkowie.

Zapachniało Podhalem

W minioną niedzielę w naszym sanktuarium zapachniało Podhalem. A to za sprawą zespołu młodzieżowo-dziecięcego „Rabianie” z Raby Wyżnej, który na góralską nutę przygotował oprawę Mszy św. Zespołowi składamy serdeczne „Bóg zapłać” za uświetnienie liturgii i życzymy wytrwałości w kultywowaniu folklorystycznych tradycji i pielęgnowaniu wiary oraz wielu sukcesów.

Bieszczady dla Jezusa

W minioną niedzielę na terenie Bieszczadów rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów – Bieszczady dla Jezusa.

Read more →